V230LS10P
LITTELFUSE
LITTELFUSE V230LS10P
Abbildung kann vom Original abweichen
V230LS10P
Description: VDR 10mm DC=300V CL=595V 35J Hersteller: LITTELFUSE Matchcode: VR230V10 Rutronik No.: WVDR2372 VPE: 500 MOQ: 5000 Package: 10mm Verpackung: REEL
Datenblatt
Einfügen in Projektliste Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
12.5 mm
U(AC)
230 V
U(DC)
300 V
U(CL)
595 V
Max. Strom
2500 A
Energie
35 J
Verpackung
REEL
Width
7.5 mm
Automotive
NO
Height
25.4 mm
Gehäuse
10mm
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Zolltarifnummer
Land
United States
ABC-Schlüssel
B
Lieferzeit beim Hersteller
17 Wochen
The LA Series varistors are available in four model sizes: 7mm, 10mm, 14mm, and 20mm; and have a V M(AC)RMS voltage range from 130V to 1000V, and an energy absorption capability up to 360J. Some LA series model numbers are available with clamping voltage selection, designated by a model number suffix of either A or B. The “A” selection is the standard model; the “B” selection provides a lower clamping voltage.