C1206C334K1RACAUTO
C1206C334K1RACAUTO
Description:
KC 330nF 1206 10% 100V X7R AECQ
Matchcode:
KC330N1206X7R100KAECQ
Rutronik No.:
KKA3462
8000
- C(N)
- 330n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 100 V
- Tolerance
- 10%
- Produktstatus
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 1.6 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm