C0805X102K1RAC3316
C0805X102K1RAC3316
Description:
KC 1,0nF 0805 10% 100V X7R AECQSTAG
Matchcode:
KC1,0N0805X7R100KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA2126
8000
Package:
Verpackung:
REEL BLI
- C(N)
- 1n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 100 V
- Tolerance
- 10%
- Design / type
- STAG
- Purpose of use
- VW80808
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm