C0805C331J1GACAUTO
C0805C331J1GACAUTO
Description:
KC 330pF 0805 5% 100V NP0 AECQ
Matchcode:
KC330P0805NP0100JAECQ
Rutronik No.:
KKA2178
4000
- C(N)
- 330p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 100 V
- Tolerance
- 5%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm