C0805C101J5GACAUTO
C0805C101J5GACAUTO
Description:
KC 100pF 0805 5% 50V NP0 AECQ
Matchcode:
KC100P0805NP0050JAECQ
Rutronik No.:
KKA3225
4000
- C(N)
- 100p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 5%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm