C0603S562K5RACAUTO
C0603S562K5RACAUTO
Description:
KC 5,6nF 0603 10% 50V X7R AECQFL
Matchcode:
KC5,6N0603X7R050KAECQFL
Rutronik No.:
KKA2162
8000
- C(N)
- 5,6n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Design / type
- FL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm