C0603C101K5HACAUTO
C0603C101K5HACAUTO
Description:
KC 100pF 0603 10% 50V X8R AECQ
Hersteller:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC100P0603X8R050KAECQ
Rutronik No.:
KKA3246
40000
Package:
Verpackung:
REEL PAP
Einfügen in Projektliste
Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 100p F
- Case size
- Dielectric
- X8R
- V(N)
- 50 V
- Produktstatus
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +150 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm