EEFGX0D471R
PANASONIC
EEFGX0D471R
Description: GX 470uF 2V 20% 7x2 Hersteller: PANASONIC Matchcode: SPC470U2V Rutronik No.: KEL22517 VPE: 3500 MOQ: 3500 Verpackung: REEL
Datenblatt
Einfügen in Projektliste Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N) Nominalkapazität
470 µF
V(N)
2 V
Style
SMD
Rutronik Größe
7x2 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lebensdauer @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
3 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
10200 mA
Verpackung
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Kapazitätstoleranz neg.
-20 %
Genehmigung T(A) min
-55 °C