GRT31CR61H106KE01L
GRT31CR61H106KE01L
Description:
KC 10µF 1206 10% 50V X5R AECQ
Hersteller:
MURATA
Matchcode:
KC10U1206X5R050KAECQ
Rutronik No.:
KKA1576
2000
Package:
Verpackung:
REEL BLI
- C(N)
- 10µ F
- Case size
- Dielectric
- X5R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Produktstatus
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- ENTERTAINM
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 1.6 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm