C4CSWUD3470AA1J
C4CSWUD3470AA1J
Description:
FA 470nF 2000Vdc 5% MKP/MKT
Hersteller:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FA470N2000V5%
Rutronik No.:
KFO13049
VPE:
50
MOQ:
500
Verpackung:
BULK
Einfügen in Projektliste
Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N) Nominalkapazität
- 470n F
- U(N)
- 2000 V
- Spannungsart
- DC
- Toleranz
- 5 %
- Dielektrikum
- MKP/MKT
- Prüfspannung
- 4000 V
- Pulsimmunität
- 700 V/µs
- T(A) max
- 85 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Anschlussdrahtlänge
- 40+-5 mm
- Länge
- 44 mm
- Durchmesser/Breite
- 33.5 mm