CRCW201010R0JNEFHP
VISHAY
CRCW201010R0JNEFHP
Alternativen finden
Einfügen in Projektliste
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
1.0 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
400 V
Spec.features
HIGH POWER
Min.oper.temp.
-55 °C