GCM21BR71C225KA64L
GCM21BR71C225KA64L
Description:
KC 2,2µF 0805 10% 16V X7R AECQ
Hersteller:
MURATA
Matchcode:
KC2,2U0805X7R016KAECQ
Rutronik No.:
KKA1364
15000
Package:
Verpackung:
REEL BLI
- C(N)
- 2,2µ F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 16 V
- Tolerance
- 10%
- Produktstatus
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1,25 mm
- Height
- 1,25 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm