V420LT7P
LITTELFUSE
LITTELFUSE V420LT7P
Abbildung kann vom Original abweichen
V420LT7P
Description: VDR 7mm DC=560V CL=1120V 30J Hersteller: LITTELFUSE Matchcode: VR420V075 Rutronik No.: WVDR2336 VPE: 1000 MOQ: 10000 Package: 7mm Verpackung: REEL
Datenblatt
Einfügen in Projektliste Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
9 mm
U(AC)
420 V
U(DC)
560 V
U(CL)
1120 V
Max. Strom
1200 A
Energie
30 J
Verpackung
REEL
Automotive
NO
Height
25.4 mm
Gehäuse
7mm
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Zolltarifnummer
Land
United States
ABC-Schlüssel
B
Lieferzeit beim Hersteller
17 Wochen
The LA Series varistors are available in four model sizes: 7mm, 10mm, 14mm, and 20mm; and have a V M(AC)RMS voltage range from 130V to 1000V, and an energy absorption capability up to 360J. Some LA series model numbers are available with clamping voltage selection, designated by a model number suffix of either A or B. The “A” selection is the standard model; the “B” selection provides a lower clamping voltage.