C4BSPBX3470ZAFJ
C4BSPBX3470ZAFJ
Description:
Snubber 470nF 1200Vdc 5% MKP
Hersteller:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FP470N1200V5%
Rutronik No.:
KFO12839
VPE:
52
MOQ:
52
Verpackung:
BULK
Einfügen in Projektliste
Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N) Nominalkapazität
- 470n F
- U(N)
- 1200 V
- Spannungsart
- DC
- Toleranz
- 5 %
- Dielektrikum
- MKP
- Prüfspannung
- 2400 V
- Pulsimmunität
- 965 V/µs
- T(A) max
- 85 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Design/Art
- Style A
- Länge
- 41.5 mm
- Durchmesser/Breite
- 20 mm
- Höhe
- 40 mm