C4DRKAQ5260ZASJ
C4DRKAQ5260ZASJ
Description:
FP 26uF 530Vac 5% MKP
Hersteller:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FP26U530V5%
Rutronik No.:
KFO13046
VPE:
12
MOQ:
60
Verpackung:
BOX
Einfügen in Projektliste
Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N) Nominalkapazität
- 26µ F
- U(N)
- 530 V
- Spannungsart
- AC
- Toleranz
- 5 %
- Dielektrikum
- MKP
- Prüfspannung
- 1120 V
- Pulsimmunität
- 55 V/µs
- T(A) max
- 55 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Durchmesser/Breite
- 90 mm
- Höhe
- 61.5 mm