C0603C821G5GACAUTO
C0603C821G5GACAUTO
Description:
KC 820pF 0603 2% 50V NP0 AECQ
Matchcode:
KC820P0603NP0050GAECQ
Rutronik No.:
KKA1954
4000
- C(N)
- 820p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 2%
- Design / type
- STANDARD
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm