C0603C473J3RACAUTO
C0603C473J3RACAUTO
Description:
KC 47nF 0603 5% 25V X7R AECQ
Matchcode:
KC47N0603X7R025JAECQ
Rutronik No.:
KKA1950
8000
- C(N)
- 47n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 25 V
- Tolerance
- 5%
- Design / type
- STANDARD
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm